دوچرخه برقی

انواع دوچرخه برقی دوچرخه برقی (e-bike، eBike و غیره) یک دوچرخه موتوردار با موتور الکتریکی است. که برای کمک به پیشرانه استفاده می شود. بسیاری از انواع دوچرخه های الکترونیکی در سرتاسر جهان در دسترس هستند، اما به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم می شوند: دوچرخه هایی که به قدرت پدال دوچرخه سوار کمک می کنند. و دوچرخه هایی که دسته گاز دارند. هر دو قابلیت پدال زدن توسط راکب را حفظ می کنند و بنابراین موتورسیکلت برقی نیستند.

Aster e-bike

دوچرخه های الکترونیکی از باتری های قابل شارژ دارند. و معمولاً بین 25 تا 32 کیلومتر در ساعت (16 تا 20 مایل در ساعت) حرکت می کنند. گونه های پرقدرت اغلب می توانند.

انواع دوچرخه برقی بیش از 45 کیلومتر در ساعت (28 مایل در ساعت) حرکت کنند. در برخی از بازارها، مانند آلمان از سال 2013، آنها در حال افزایش محبوبیت هستند. و بخشی از سهم بازار را از دوچرخه های معمولی می گیرند.، در حالی که در برخی دیگر کشور ها، مانند چین از سال 2010، آنها در حال جایگزینی موتور سیکلت های با سوخت فسیلی و کوچک هستند.

بسته به قوانین محلی انواع دوچرخه برقی، بسیاری از دوچرخه های الکترونیکی (به عنوان مثال، پدالک: دوچرخه هایی که موتور فقط کمک کننده در پدال زدن است.) از نظر قانونی به جای موتور سیکلت یا موتورسیکلت به عنوان دوچرخه طبقه بندی می شوند. این آنها را از قوانین سختگیرانه تر در مورد صدور گواهینامه. و عملکرد موتورهای دو چرخ قدرتمندتر که اغلب به عنوان موتورسیکلت های برقی طبقه بندی می شوند.، مستثنی می کند. دوچرخه های الکترونیکی را نیز می توان به طور جداگانه تعریف کرد. و تحت قوانین دوچرخه الکتریکی متمایز قرار داد.

دوچرخه های الکترونیکی نسخه های موتور الکتریکی دوچرخه های موتوری هستند. که از اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی از سیستم های اشتراک دوچرخه از آنها استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.